Skip to main content

Mūsų bendrystė pyktį naikina

Dvylikta valanda dienos. Būrys žmonių traukia į Laisvės aikštę Panevėžyje – su muzikos instrumentais, balionais, Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis bei lėlėmis. Tai Panevėžio lėlių vežimo teatro nariai, didžioji dalis aktorių – ukrainiečiai. Kai kurie jų čia gyvena jau beveik penkerius metus – išmoko lietuvių kalbą, įsitvirtino. 

Tačiau vasario 24 dieną Rusijai užpuolus Ukrainą, jų ramus gyvenimas pasikeitė. Iškilo daugybė nerimo ir nežinios, ką daryti toliau? Galbūt grįžti į Ukrainą, o gal raginti savo artimuosius atvykti į Lietuvą? Ieškodami išeities, jie nusprendė išreikšti savo poziciją ir palaikymą Ukrainai, kasdien išeidami ir valandą būdami pagrindinėje miesto aikštėje. Taip jie siekia priminti gyventojams, kad karas vis dar vyksta ir tikisi jų palaikymo. Tai daro jau trečias mėnuo – tiek, kiek ir tęsiasi karas, ir nežada sustoti, kol Ukraina nelaimės.

NARA videožurnalistas Mindaugas Drigotas dokumentavo teatro kolektyvo kasdienybę – darbą teatre, repeticijas, spektaklius, o šiems pasibaigus – vietoj pietų pertraukos – skubėjimą į miesto centrą rengti savo akcijos. Kviečiame pamatyti Mindaugo kurtą vaizdo istoriją. (Opens in a new window)

Only members who support NARA can read and write comments on this post.