Skip to main content

Kai bėgi savaitei, o karas nesiliauja jau trečias mėnuo

„Dėl nuolatinių apšaudymų nuo pirmųjų karo dienų Charkive trūko vandens ir elektros, trūko ir maisto produktų. Nors apšaudymai Charkive nesiliauja, miesto valdžiai pavyksta greičiau tvarkytis su vandens ir elektros tiekimo trikdžiais. Liana sako, kad ji turėjo vandens, tačiau girdėjo charkiviečių pasakojimų, kad kai kuriems teko tirpinti lauke surinktą sniegą.

Parduotuvėse stigo maisto, tačiau Liana pasakoja, kad gyvendama oro antskrydžių ir artilerijos naikinamame mieste apie tai galvojo mažiausiai. „Kai aplinkui šaudo, valgyti net nesinori. Norisi tik sulaukti, kada visa tai pasibaigs. Atsigerdavome vandens, arbatos, galėjome šio to užkąsti, bet nejautėme alkio. Galbūt todėl, kad buvome pasisotinę baimės“, – sako Liana.“

Nuo Rusijos invazijos pradžios Ukrainą paliko jau 5,9 milijonų žmonių, o beveik 7,7 milijono persikėlė į saugesnius regionus šalies viduje. Iki sprendimo išvykti dalis žmonių patiria nuolatinius apšaudymus ir sprogimus savo miestuose, jiems trūksta būtiniausių priemonių, o kelias į saugias vietas dažnai trunka ištisas paras. Dažnai šiuo žmones vienija noras tikėti, kad namus jie palieka savaitei ar porai, tačiau karas tęsiasi jau trečias mėnuo.

Kviečiame pamatyti NARA žurnalistų Tomo Valkausko ir Denio Vėjo fotoistoriją apie nuo karo bėgančius žmones: 

https://nara.lt/lt/articles-lt/kai-begi-savaitei-o-karas-nesiliauja-jau-trecias-menuo

Only members who have access to this post can read and write comments.