Skip to main content

Sirijai reikia mūsų pagalbos. Interviu su Christina Kaghadou

https://youtu.be/Kkj-WBPp-IQ (Opens in a new window)

„Mes negalim grąžinti žmonių, kurie mirė. Bet mes galim pasirinkti būti šalia“, – sako žemės drebėjimo aukoms Sirijoje padedanti Christina Kaghadou. Sirijoje ir Lietuvoje užaugusi vertėja ir tinklalaidžių kūrėja gyvena Sirijos kaimynystėje Amane, Jordanijoje. Su ja videointerviu kalbasi Karolis Vyšniauskas.

Žemės drebėjimo Turkijoje-Sirijoje aukų skaičius šiandien siekia 40 tūkst. Pasaulio sveikatos organizacija vasario 6-osios įvykį pavadino „baisiausia stichine nelaime šiame šimtmetyje“. Bet pagalba aukoms Turkijoje ir Sirijoje nėra lygiavertė. Dėl nestabilios politinės padėties Sirijoje (dalį teritorijos kontroliuoja režimas, kitą dalį – sukilėliai), pagalba į dalį teritorijų nepatenka, bet žmonėms ji būtina.

Šiame interviu Christina supažindina su situacija iš vidaus, renkant paramą nukentėjusiems žmonėms. Jungtinių Tautų duomenimis (Opens in a new window), beveik devyni milijonai sirų yra paveikti žemės drebėjimo.

Christina Kaghadou Vilniuje, 2017 m. ©Mindaugas Drigotas

Christina taip pat dalinasi sąrašu organizacijų (Opens in a new window), kurios šiuo metu teikia pagalbą Šiaurės Vakarų Sirijoje, ir taip pat kviečia atkreipti dėmesį į paramos rinkimo kampaniją (Opens in a new window) norintiems pasiekti žmones Bashar al-Assado kontroliuojamose teritorijose. Ji išskiria šias organizacijas kaip darančias esmingą įtaką drebėjimo paveiktiems žmonėms: White Helmets (Opens in a new window), Syrian American Medical Society–SAMS (Opens in a new window), Molham (Opens in a new window).

Only members who support NARA can read and write comments on this post.