Skip to main content

Ar išliks „Atvira Klaipėda“?

Kalbėdami apie Lietuvos regioninę žiniasklaidą, dažnai ją siejame su savivaldos ir vietos verslo įtaka. 2017 m. įkurta „Atvira Klaipėda“ siekia tai pakeisti – mūsų žiniomis, tai pirmoji ir vienintelė nepriklausoma regioninė žiniasklaidos priemonė, kas mėnesį viešai deklaruojanti visas savo gautas pajamas ir išlaidas.

Čia skelbiamos Vakarų Lietuvos naujienos, nagrinėjamos vietos bendruomenėms aktualios temos, taip pat atliekami tyrimai. Vienas jų pernai sujudino Lietuvos žurnalistų bendruomenę – teismas buvo pripažinęs, kad „Atvira Klaipėda“, atskleisdama pavardes ir giminystės ryšius savivaldybės įmonės viešuosiuose pirkimuose, pažeidė Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR). Šių metų vasarį byla buvo laimėta ir išjudino teisės aktų, apibrėžiančių, kas yra viešasis asmuo, pokyčius.

Tačiau šiuo metu „Atvira Klaipėda“ laikosi sunkiai – jiems trūksta paramos, kad galėtų visavertiškai veikti, užtikrinti žurnalistams atlyginimus. „Čia yra geranoriškumu paremtas dalykas ir jis nevažiuoja. Jis stovi toje pačioje vietoje be perspektyvos“, – sako portalo įkūrėjas ir vyr. redaktorius Martynas Vainorius. „Tiesiog nereikia žmonėms [mūsų] – suvoki tai ir viskas.“

Išgirskite pokalbį su Martynu NARA tinklalaidėje Ar išliks „Atvira Klaipėda“?

Only members who have access to this post can read and write comments.